cofnijw¶lijwydrukujstrona domowa
„Rewizor”

komedia autorstwa rosyjskiego pisarza Nikołaja Gogola.PSMLiW ORLEN ponownie zaprasza seniorów na bezpłatne spotkanie ze sztuką

PKN ORLEN - inicjator i sponsor spotkań ze sztuką teatralną w Płocku - już po raz czwarty zaprasza seniorów do obejrzenia sztuki teatralnej. Tym razem 12 czerwca o godz. 13:00 na deskach sceny Spółdzielczego Domu Kultury przy ul. B. Krzywoustego zagości „Rewizor”, komedia autorstwa rosyjskiego pisarza Nikołaja Gogola.

Rewizor to sztuka, która - zdaniem krytyków kultury - należy do najbardziej kontrowersyjnych utworów w literaturze rosyjskiej. Fabuła utworu rozgrywa się w pewnym miasteczku na prowincji, do którego dociera wieść, że przybędzie tam rewizor – wysoki rangą urzędnik, dygnitarz. Na mieszkańców pada blady strach. Dlatego też każdy z nich chce wypaść jak najlepiej podczas inspekcji, bo każdy ma coś na sumieniu. Mieszkańcy, w każdej chwili gotowi na przybycie rewizora, biorą za niego zwykłego człowieka. Nie chcą słuchać tłumaczeń, dlatego też wbrew swojej woli staje się on dla nich dygnitarzem. Galeria typów ludzkich, od Horodniczego, lokalnego kacyka, poprzez lichych, biernych ale wiernych urzędników, aż do chwytającego w lot każdą okazję oszustwa i pasożyta Chlestakowa, to obraz nie tylko związany z carską Rosją. Na to niezwykłe wydarzenie zapraszają płocczan artyści sceny włocławskiej, Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego.

ORLEN DLA PŁOCKA - KULTURA Z PASJĄ to projekt realizowany z myślą o emerytach i rencistach z naszego miasta. Jego inauguracja odbyła się w marcu w Spółdzielczym Domu Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej. Wówczas widzowie mieli okazję zobaczyć muzyczne, rozśpiewane przedstawienie pt. „Szesnaście róż”. Spektakl w wykonaniu Katarzyny Anzorge - związanej niegdyś z płockim teatrem i ulubienicą publiczności - spotkał się z entuzjastycznym, ciepłym, serdecznym przyjęciem. Druga odsłona projektu była w kwietniu. Wówczas zaprezentowany został spektakl pt. „Jedyna miłość Oskara” w wykonaniu artystów sceny gliwickiej – Teatru Wit-Wit. Majowa, trzecia odsłona to recital pt. „Wspomnień czar”, składający się ze znanych i lubianych utworów muzycznych z dawnych lat, przeplatanych standardami muzyki jazzowej i filmowej oraz fragmentami poezji w wykonaniu Ewy Sonnenburg.

Osoby zainteresowane udziałem w tym niecodziennym wydarzeniu zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek do SDK PSM L-W przy ul. B. Krzywoustego 3 w czwartek, 7 czerwca. Zaproszenia wydawane będą od godziny 12.00 do wyczerpania limitu. Jednocześnie informujemy, iż ze względów organizacyjnych jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki.

Szczegółowy regulamin projektu dostępny jest do wglądu w Spółdzielczym Domu Kultury PSM L-W oraz na stronie internetowej pod adresem www.psmlw.pl

Zapraszamy.

Do zobaczenia!
 
 © 2008 - 2019, Płocka Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa.
09-400 Płock, ul. Obrońców Westerplatte 6A, tel/fax 24 262 42 11
NIP: 774-000-18-56, REGON: 000492115, KRS: 0000199116
Wszelkie uwagi na temat działania serwisu proszę kierować na adres e-mail.
Strone główną odsłonięto 543057 razy.
PortalOz