cofnijw¶lijwydrukujstrona domowa
„Przygody Pipi” na scenie SDK PSM L-W


PSMLiW Przed nami kolejne, siódme już spotkanie z teatrem w Spółdzielczym Domu Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Bolesława Krzywoustego 3 w Płocku. Dzieci wraz z opiekunami zaprasza PKN ORLEN.

Spotkanie z dziećmi odbędzie się w ramach projektu ORLEN DLA PŁOCKA - DZIECIŃSTWO Z UŚMIECHEM. To projekt realizowany z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta. Jego inauguracja odbyła się w marcu ubiegłego roku, a każda z przedstawionych sztuk, którą można oglądać bezpłatnie, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku najmłodsi widzowie zobaczą 11 przedstawień, podczas których aktorzy zapraszają ich do wspólnej zabawy. Od ostatniej niedzieli lutego mieli okazje obejrzeć spektakl aktorów sceny łódzkiej pt. „Bałwankowa kraina”, w marcu artystów sceny włocławskiej z „Reniferem Wielkanocnym” w roli głównej, natomiast w kwietniu wraz z aktorami sceny gliwickiej zaprezentowano trzeci spektakl pt. „Pieskie życie”. Podczas majowej odsłony projektu gościliśmy artystów sceny olsztyńskiej, którzy zaprezentowali znaną i lubianą historię „O Rybaku i Złotej Rybce”. Czerwiec był pod znakiem rozśpiewanych zwierząt zaprezentowanych przez teatr z gdańska w spektaklu „Muzyczne Zoo”. W lipcu artyści z łodzi zaprezentowali spektakl „Złota Kaczka i Duch Starego Zamku”.

Tym razem PKN ORLEN, który jest inicjatorem i sponsorem spotkań najmłodszych ze sztuką teatralną, zaprasza dzieci w wieku 4-9 lat i ich rodziców na przedstawienie „Przygody Pipi”. Sztuka zostanie zaprezentowana dwukrotnie, najpierw o godz. 11:00, a następnie o 14:00.

„Przygody Pipi” to opowieść o piegowatej dziewczynce, która ma rude włosy splecione w dwa warkocze. Nosi połataną sukienkę, a na nogach kolorowe pończochy i czarne, za duże buty. Jest bardzo wesoła, a szelmowski uśmiech prawie nie schodzi jej z twarzy. W Willi Śmiesznotce mieszka ze swymi przyjaciółmi: małpką (Panem Nilssonem) i koniem. Wychowuje się sama, gdyż jej mamusia nie żyje,a tatuś – kapitan żeglugi – zginął na morzu. Po ojcu pozostały jej pamiątki i torba pełna złotych monet. Pippi dzięki swoimi niezwykłym umiejętnościom wyróżnia się na tle innych dzieci. Ma w sobie ogromną siłę – potrafi unieść nawet konia. Jest bardzo zaradna i pomysłowa. Umie wyjść z niejednej opresji, gdy ktoś próbuje ingerować w jej życie. Uciera więc nosa włamywaczom i przegania policjantów, którzy chcą ją oddać do domu dziecka, walczy z piratami, a co najważniejsze spotyka swojego ojca.

Aktorzy Teatru Muzycznego „Wit-Wit” z Gliwic zapraszają milusińskich na muzyczną wyprawę z niezwykłą bohaterką, która bawi i uczy zarówno dużych jak i małych.

Osoby zainteresowane udziałem dzieci w przedstawieniu zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek do SDK PSM L-W przy ul. B. Krzywoustego 3: w środę 22 i czwartek 23 sierpnia. Godziny dystrybucji biletów dostosowane zostały do potrzeb pracujących rodziców i opiekunów. Zaproszenia wydawane będą od godziny 17.00 do wyczerpania dziennego limitu biletów.

Przypomnijmy, iż w celu zapewnienia dzieciom dogodnych warunków obejrzenia spektaklu oraz ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na jedno zaproszenie może wejść jeden opiekun z dzieckiem. Jednocześnie informujemy, iż jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki.

Szczegółowy regulamin dystrybucji biletów w ramach projektu dostępny jest do wglądu w Spółdzielczym Domu Kultury PSM L-W oraz na stronie internetowej pod adresem www.psmlw.pl

Zapraszamy.

Do zobaczenia!
 
 © 2008 - 2019, Płocka Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa.
09-400 Płock, ul. Obrońców Westerplatte 6A, tel/fax 24 262 42 11
NIP: 774-000-18-56, REGON: 000492115, KRS: 0000199116
Wszelkie uwagi na temat działania serwisu proszę kierować na adres e-mail.
Strone główną odsłonięto 543061 razy.
PortalOz