cofnijw¶lijwydrukujstrona domowa
„POLSKIE DROGI DO WOLNOŚCI”

koncert patriotyczny .PSMLiW ORLEN zaprasza seniorów na bezpłatne spotkanie z kulturą

PKN ORLEN, który jest inicjatorem i sponsorem spotkań ze sztuką teatralną w Płocku, zaprasza seniorów (już po raz szósty) do obejrzenia programu artystycznego. Tym razem na scenie SDK PSM L-W zaprezentowany zostanie koncert patriotyczny - „POLSKIE DROGI DO WOLNOŚCI”.

Program koncertu to muzyczno-aktorska opowieść o polskiej walce o wolność na przestrzeni kolejnych wieków. Będzie można usłyszeć pieśni legionowe, powstańcze, wojenne a także współczesne utwory takich artystów jak: Agnieszka Osiecka, Jacek Kaczmarski czy Jan Pietrzak. W prezentowanych utworach znajdziemy cały wachlarz emocji – radość „Pierwszej Kadrowej”, rycerską dumę „Pierwszej Brygady”, werwę i humor ułanów, polski dramat z września 1939 roku czy młodzieńczy zapał Powstańców Warszawskich. W ostatniej części koncertu niezapomnianymi pieśniami bardów opozycji demokratycznej nawiążemy także do czasów względnie niedawnych – czyli epoki „Solidarności”.

ORLEN DLA PŁOCKA - KULTURA Z PASJĄ to projekt realizowany z myślą o emerytach i rencistach z naszego miasta. Jego inauguracja odbyła się w marcu w Spółdzielczym Domu Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej. Wówczas widzowie mieli okazje zobaczyć muzyczne, rozśpiewane przedstawienie pt. „Szesnaście róż”. Spektakl w wykonaniu Katarzyny Anzorge - związanej niegdyś z płockim teatrem - spotkał się z entuzjastycznym, ciepłym, serdecznym odbiorem publiczności. Druga odsłona projektu miała miejsce w kwietniu. Wówczas to zaprezentowany został spektakl pt. „Jedyna miłość Oskara” w wykonaniu artystów sceny gliwickiej – Teatru Wit-Wit. Majowa, trzecia odsłona to recital Ewy Sonnenburg pt. „Wspomnień czar”, w czerwcu seniorzy obejrzeli spektakl komediowy- „Rewizor” Mikołaja Gogola, w wykonaniu artystów sceny włocławskiej - Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego, natomiast wrześniowa operetka „Od Czardasza do Kankana” porwała naszą publiczność do tańca. Dwugodzinne widowisko artystów Teatru Muzycznego IWIA z Gliwic rozbawiło naszych seniorów do łez radości.

Zainteresowanych udziałem w wydarzeniu zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek do SDK PSM L-W przy ul. B. Krzywoustego 3 w czwartek, 4 października. Zaproszenia wydawane będą od godziny 12.00 do wyczerpania limitu. Jednocześnie informujemy, iż jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki.

Szczegółowy regulamin projektu dostępny jest do wglądu w Spółdzielczym Domu Kultury PSM L-W oraz na stronie internetowej pod adresem www.psmlw.pl

Zapraszamy.

Do zobaczenia!
 
 © 2008 - 2019, Płocka Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa.
09-400 Płock, ul. Obrońców Westerplatte 6A, tel/fax 24 262 42 11
NIP: 774-000-18-56, REGON: 000492115, KRS: 0000199116
Wszelkie uwagi na temat działania serwisu proszę kierować na adres e-mail.
Strone główną odsłonięto 543061 razy.
PortalOz