cofnijw¶lijwydrukujstrona domowa
„Królowa Śniegu”.


PSMLiW Dobiega końca tegoroczny projekt „ORLEN dla Płocka. Dzieciństwo z uśmiechem”. W niedzielę – 2 grudnia odbędzie się jedenaste i ostatnie już w tym roku spotkanie z teatrem organizowane dla dzieci w Spółdzielczym Domu Kultury w Płocku. Na spektakl „Królowa Śniegu” dzieci wraz z opiekunami zaprasza PKN ORLEN.

Spotkanie z dziećmi odbędzie się w ramach projektu ORLEN DLA PŁOCKA - DZIECIŃSTWO Z UŚMIECHEM. To projekt realizowany z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta. Jego inauguracja odbyła się w marcu ubiegłego roku, a każda z przedstawionych sztuk, którą można oglądać bezpłatnie, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku najmłodsi widzowie zobaczą 11 przedstawień, podczas których aktorzy zapraszają ich do wspólnej zabawy. Od ostatniej niedzieli lutego mieli okazje obejrzeć spektakl aktorów sceny łódzkiej pt. „Bałwankowa kraina”, w marcu artystów sceny włocławskiej z „Reniferem Wielkanocnym” w roli głównej, natomiast w kwietniu aktorzy sceny gliwickiej zaprezentowali trzeci spektakl pt. „Pieskie życie”. Podczas majowej odsłony projektu gościliśmy artystów sceny olsztyńskiej, którzy zagrali znaną i lubianą historię „O Rybaku i Złotej Rybce”. Czerwiec był pod znakiem rozśpiewanych zwierząt, sztuki „Muzyczne Zoo” w wykonaniu teatru z Gdańska. W lipcu artyści z Łodzi zaprezentowali spektakl „Złota Kaczka i Duch Starego Zamku”. Sierpień to spotkanie z aktorami teatru WIT WIT z Gliwic w spektaklu „Przygody Pipi”. We wrzesień i październiku dzieci obejrzały bajki „Zakochany Miś” i „Skarb Kapitana Haka” Teatru PICCOLO z Łodzi. Listopad to „Polarna Przygoda” z Teatrem Katarynka z Gdańska.

Tym razem PKN ORLEN, który jest inicjatorem i sponsorem spotkań najmłodszych ze sztuką teatralną, zaprasza dzieci w wieku 4-9 lat i ich rodziców na przedstawienie „Królowa Śniegu”. Sztuka zostanie zaprezentowana dwukrotnie, najpierw o godz. 11:00, a następnie o 14:00.

„Królowa Śniegu” to bajka o wielkiej sile przyjaźni i dobrego serca. Dwoje przyjaciół: Gerda i Kaj pewnego zimowego dnia spotykają Królową Śniegu. Królowa podstępem zmienia Kaja z grzecznego chłopca w łobuziaka. Chłopiec opuszcza dom, aby zamieszkać w pałacu zimnej Królowej. Gerda postanawia odnaleźć chłopca. Podczas długiej wędrówki spotyka przyjaźnie nastawionego Kruka, sympatyczną królewnę, nieco dziwnego króla, w końcu trafia na bandę Zbójców. Na szczęście wśród nich jest przemiła rozbójniczka, która pomaga Gerdzie dotrzeć do pałacu Królowej Śniegu.

Bajka muzyczna, działająca na wyobraźnię dziecka, przekonująco opowiada o sile przyjaźni i zwycięstwie Dobra nad Złem. Spektakl przygotowali artyści teatru WIT z Gliwic.

To już ostatnie spotkanie teatralne w ramach projektu, w roku 2018. W sumie we wszystkich przedstawieniach zagranych w tym roku wzięło udział około 2200 młodych widzów.

Osoby zainteresowane udziałem dzieci w przedstawieniu zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek do SDK PSM L-W przy ul. B. Krzywoustego 3: w środę 28 i czwartek 29 listopada. Godziny dystrybucji biletów dostosowane zostały do potrzeb pracujących rodziców i opiekunów. Zaproszenia wydawane będą od godziny 17.00 do wyczerpania dziennego limitu biletów.

Przypomnijmy, iż w celu zapewnienia dzieciom dogodnych warunków obejrzenia spektaklu oraz ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na jedno zaproszenie może wejść jeden opiekun z dzieckiem. Jednocześnie informujemy, iż jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki.

Szczegółowy regulamin dystrybucji biletów w ramach projektu dostępny jest do wglądu w Spółdzielczym Domu Kultury PSM L-W oraz na stronie internetowej pod adresem www.psmlw.pl

Zapraszamy.

Do zobaczenia!
 
 © 2008 - 2019, Płocka Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa.
09-400 Płock, ul. Obrońców Westerplatte 6A, tel/fax 24 262 42 11
NIP: 774-000-18-56, REGON: 000492115, KRS: 0000199116
Wszelkie uwagi na temat działania serwisu proszę kierować na adres e-mail.
Strone główną odsłonięto 543721 razy.
PortalOz