PŁOCKA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA LOKATORSKO - WŁASNOŚCIOWA

„Skarb Kapitana Haka”

  • „Skarb Kapitana Haka”
  cofnij w¶lij wydrukuj strona domowa

„Skarb Kapitana Haka” na scenie SDK PSM L-W

 

PSMLiW Przed nami kolejne, dziewiąte już spotkanie z teatrem w Spółdzielczym Domu Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Bolesława Krzywoustego 3 w Płocku. Dzieci wraz z opiekunami zaprasza PKN ORLEN.

Spotkanie z dziećmi odbędzie się w ramach projektu ORLEN DLA PŁOCKA - DZIECIŃSTWO Z UŚMIECHEM. To projekt realizowany z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta. Jego inauguracja odbyła się w marcu ubiegłego roku, a każda z przedstawionych sztuk, którą można oglądać bezpłatnie, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku najmłodsi widzowie zobaczą 11 przedstawień, podczas których aktorzy zapraszają ich do wspólnej zabawy. Od ostatniej niedzieli lutego mieli okazje obejrzeć spektakl aktorów sceny łódzkiej pt. „Bałwankowa kraina”, w marcu artystów sceny włocławskiej z „Reniferem Wielkanocnym” w roli głównej, natomiast w kwietniu wraz z aktorami sceny gliwickiej zaprezentowano trzeci spektakl pt. „Pieskie życie”. Podczas majowej odsłony projektu gościliśmy artystów sceny olsztyńskiej, którzy zaprezentowali znaną i lubianą historię „O Rybaku i Złotej Rybce”. Czerwiec był pod znakiem rozśpiewanych zwierząt zaprezentowanych przez teatr z Gdańska w spektaklu „Muzyczne Zoo”. W lipcu artyści z łodzi zaprezentowali spektakl „Złota Kaczka i Duch Starego Zamku”. Sierpień to spotkanie z aktorami teatru WIT WIT z Gliwic w spektaklu „Przygody Pipi”, a wrzesień z „Zakochanym Misiem” teatru PICCOLO z Łodzi.

Tym razem PKN ORLEN, który jest inicjatorem i sponsorem spotkań najmłodszych ze sztuką teatralną, zaprasza dzieci w wieku 4-9 lat i ich rodziców na przedstawienie „Skarb Kapitana Haka”. Sztuka zostanie zaprezentowana w dniu 28 października, dwukrotnie - najpierw o godz. 11:00, a następnie o 14:00.

Na redzie niewielkiego portu w Indiach stoi opuszczony galeon. Na pokład statku wchodzi dama, pragnąca wynająć go w daleką pełną tajemnic podróż. Fragment starej mapy, którą posiada oraz spory zapas złotych talarów przekonują do podjęcia wyzwania jedynego rezydenta statku - Chudego Jacka /ostatniego z piratów Kapitana Haka/.

W towarzystwie dobrego kucharza, kierując się wskazaniami mapy tajemniczej damy, wyruszają w podróż, której cel pozostaje niemal do końca nieznany. Miejsca, do których docierają, spotkania z dziwnymi postaciami oraz potworem morskim powodują zaskakujące zwroty akcji, a także wzbudzają w podróżnikach i widzach, wielkie emocje.

Publiczność aktywnie uczestniczy w tych przygodach, biorąc w nich znaczący udział. Podróż kończy się szczęśliwie w Gdańsku, gdzie oczekujący na przybycie statku (widzowie) dowiadują się jaki był cel i motywy podróży. Spektakl przygotowali artyści teatru PICCOLO z Łodzi.

Osoby zainteresowane udziałem dzieci w przedstawieniu zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek do SDK PSM L-W przy ul. B. Krzywoustego 3: w środę 24 i czwartek 25 października. Godziny dystrybucji biletów dostosowane zostały do potrzeb pracujących rodziców i opiekunów. Zaproszenia wydawane będą od godziny 17.00 do wyczerpania dziennego limitu biletów.

Przypomnijmy, iż w celu zapewnienia dzieciom dogodnych warunków obejrzenia spektaklu oraz ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na jedno zaproszenie może wejść jeden opiekun z dzieckiem. Jednocześnie informujemy, iż jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki.

Szczegółowy regulamin dystrybucji biletów w ramach projektu dostępny jest do wglądu w Spółdzielczym Domu Kultury PSM L-W oraz na stronie internetowej pod adresem www.psmlw.pl

Zapraszamy.

Do zobaczenia!