PŁOCKA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA LOKATORSKO - WŁASNOŚCIOWA

Zakochany Miś

  • Zakochany Miś

„Zakochany Miś” i teatr od kulis zobaczą dzieci 23 września

 

PSMLiW Ciepłe, pełne humoru i barwnych postaci przedstawienie dla dzieci, oparte na przygodach najbardziej znanego polskiego misia będzie można zobaczyć już w niedzielę 23 września. Na scenie w Spółdzielczym Domu Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Krzywoustego 3 w Płocku wystąpią artyści teatru PICCOLO z Łodzi.

Na ósme już spotkanie najmłodszych widzów ze sztuką teatralną zaprasza wraz z opiekunami PKN ORLEN, który jest inicjatorem i sponsorem spotkań w ramach projektu ORLEN DLA PŁOCKA - DZIECIŃSTWO Z UŚMIECHEM. Tym razem dzieci będą mogły bezpłatnie zobaczyć przedstawienie „Zakochany Miś, który skrywał swoje uczucia, bo nie wierzył, że może być kochany i lubiany. Ale od czego są przyjaciele, którzy w dniu urodzin przygotowują dla niego niespodziankę, będącą inscenizacją znanej bajki. Z przedmiotów i mebli znajdujących się w pokoju bohatera tworzą scenografię teatralną. Czy piegowaty Miś z grubym brzuszkiem może zyskać sympatię przyjaciół i miłość pięknej Lali? Czy pomoc przyjaciół sprawi, że Miś uwierzy w siebie i zacznie mówić o swoich uczuciach? O tym z pewnością opowie przedstawienie.... W spektaklu wystąpią aktorzy w maskach, będą także kukiełki oraz teatr dłoni. Podczas wspólnej zabawy z aktorami dzieci z pewnością dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o teatrze min. jak działają reflektory w teatrze, po co są gongi i czym jest uwertura oraz jak można wykorzystać do zabawy w teatr, przedmioty codziennego użytku. Spektakl jest pełen melodyjnych piosenek i zabawnych sytuacji.

Sztuka o sympatycznym Misiu, zostanie zaprezentowana w najbliższą niedzielę dwukrotnie, najpierw o godz. 11:00, a następnie o 14:00.

Osoby zainteresowane udziałem dzieci w przedstawieniu zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek do SDK PSM L-W przy ul. B. Krzywoustego 3: w środę 19 i czwartek 20 września. Godziny dystrybucji biletów dostosowane zostały do potrzeb pracujących rodziców i opiekunów. Zaproszenia wydawane będą od godziny 17.00 do wyczerpania dziennego limitu biletów.

Przypomnijmy, iż w celu zapewnienia dzieciom dogodnych warunków obejrzenia spektaklu oraz ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na jedno zaproszenie może wejść jeden opiekun z dzieckiem. Jednocześnie informujemy, iż jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki.

ORLEN DLA PŁOCKA - DZIECIŃSTWO Z UŚMIECHEM to projekt realizowany z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta. Jego inauguracja odbyła się w marcu ubiegłego roku, a każda z przedstawionych sztuk, którą można oglądać bezpłatnie, cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

W tym roku najmłodsi widzowie zobaczą jeszcze cztery spośród 11 zaplanowanych przedstawień, podczas których aktorzy zapraszają ich do wspólnej zabawy. Od ostatniej niedzieli lutego mieli okazje obejrzeć spektakl aktorów sceny łódzkiej pt. „Bałwankowa kraina”, w marcu artystów sceny włocławskiej z „Reniferem Wielkanocnym” w roli głównej, natomiast w kwietniu wraz z aktorami sceny gliwickiej zaprezentowano trzeci spektakl pt. „Pieskie życie”. Podczas majowej odsłony projektu gościliśmy artystów sceny olsztyńskiej, którzy zaprezentowali znaną i lubianą historię „O Rybaku i Złotej Rybce”. Czerwiec był pod znakiem rozśpiewanych zwierząt zaprezentowanych przez teatr z gdańska w spektaklu „Muzyczne Zoo”. W lipcu artyści z łodzi zaprezentowali spektakl „Złota Kaczka i Duch Starego Zamku”. Sierpień to spotkanie z aktorami teatru WIT WIT z Gliwic w spektaklu „Przygody Pipi”. Szczegółowy regulamin dystrybucji biletów w ramach projektu dostępny jest do wglądu w Spółdzielczym Domu Kultury PSM L-W oraz na stronie internetowej pod adresem www.psmlw.pl

Zapraszamy.

Do zobaczenia!